Nabídka přebytků rostlin pro léto a podzim 2017

Ojednávejte na e-mail: mojcom@email.cz 

 

V současné době (po 20.říjnu) je již nabídka omezená!

 

Nabídka obsahuje přebytky skalniček, trvalek, hajních rostlin, okrasných travin a kapradin. Všechny rostliny jsou zakořeněné v plastových kontejnerech. Substrát je složen ze směsi přesáté kamenité zeminy, někdy s přídavkem Ekogritu (drcený Liapor) nebo Zeolitu. U hajních rostlin, kapradin a u některých trvalek obsahuje substrát ještě díl kompostové zeminy, případně malý podíl rašeliny. Položky označené jako novinka jsou nové v mém sortimentu. Některé položky jsou k dispozici jen ve velmi omezeném množství. Ceny jsou v Kč za kus. Preferuji osobní odběr na zahradě dle domluvy nebo v den otevřených dveří 2.9. Rostliny ale mohu poslat jako balík "do ruky" (platba převodem na účet nebo na dobírku). Možný je i osobní odběr na skalničkářském víkendu u hotelu Skalský dvůr u Bystřice nad Pernštejnem v sobotu 7.10. mezi 11-12 h.

Obrázky některých nabízených rostlin jsou k dispozici po kliknutí na odkaz na konci seznamu.

 

Adiantum pedatum var.subpumilum (netík) množeno sporami 50.-

↑ 7-15cm, trsy. L svěže zelené, vodorovně rozprostřené, na zimu zatahují. Stín nebo polostín, vlhký vzduch, vlhčí humózní půda +Ca. Pěkná kapradinka do stinných skalek.

Alyssum saxatile ´Plenum´ (tařice skalní plnokvětá) množeno řízky 35.-

↑ 20-30cm, velké trsy. L podlouhlý, šedý. K zlatožlutý, plný! IV.-VI. (kvete o měsíc déle, než přírodní druh, pod masami květů není vidět olistění). Slunce-úpal, chudší kamenitá půda +Ca. Vhodná do kamenných zídek a štěrbin ve větších skalkách. Nesemení!

Alyssum saxatile ´Variegata´ (tařice skalní panašovaná) množeno řízky 35.- VYPRODÁNO!

↑ 20-30cm, velké trsy. L podlouhlý, šedý, na okrajích krémově bíle lemovaný. K žlutý, světlejšího odstínu, než má základní druh, IV.-VI. Slunce, chudší kamenitá půda +Ca. Vhodná do kamenných zídek a štěrbin ve větších skalkách. Rarita okrasná listem i květem.

Androsace akbaitalensis (pochybek) množeno semenem z přírody  VYPRODÁNO!

↑ 3cm, nízké polštáře. L zelený, až 2,5cm dlouhý, kopinatý, lysý v malých růžicích. K asi 1cm v průměru, krémově bílý s velkým žlutým okem, může být i narůžovělý. Chladné, světlé místo s odklonem od přímého slunce, propustná kamenitá půda, ochrana před zimním mokrem. V přírodě roste na sutích v nadmořských výškách 3500-5000m od severozápadního Tibetu po Tian-Shan a Karakorum. Novinka!

Androsace bisulca v.brahmaputrae (pochybek) množeno semenem 45.-

↑ 3-10cm, polštáře. L ochmýřený, K bílý až růžový se žl.očkem. Suché svahy a louky, sběr Tibet, Gyamda. Novinka!

Androsace pavlovskyi (pochybek) množeno semenem z přírody 45.- VYPRODÁNO!

↑ 5-10 cm, malé polštáře až koberce. L malé zelené, K bílé se žl.až růž.očkem. Travnaté louky, kamenité svahy. Sběr Pamir, Kyrgystan, 3800 m.n.m. Novinka!

Anchonium elichrysifolium ssp.glandulosum (čeleď Brassicaceae) množeno semenem z přírody 30.- VYPRODÁNO!

↑ 10-20cm, L šedavé, kopinaté, K žluté. Slunce, kamenitá místa. Pochází z Turecka, Sipikor Dag 2200 m.n.m.

Aquilegia canadensis ´Corbett´ (orlíček) množeno semenem 25.-

↑ 30cm, trsy, L zelené, K světle žluté, V. Slunce-polostín, propustná zahradní půda.

Arabis flaviflorum (huseník) množeno řízky 30.- VYPRODÁNO!

↑ 10cm, menší polštáře až trsy. K bílý s výrazným žl.okem na jaře (IV.-V.). Slunce, sušší kamenitá půda.

Arenaria gracilis (písečnice) množeno semenem 30.-

↑ 2-5cm, bochánky až malé koberce. L malý, zelený, K bílý V.-VI. Slunce, kamenité plošiny nebo svahy ve skalce s propustnou půdou, +Ca. Miniaturní, nenáročný druh původem z býv.Jugoslávie (Černá Hora). Novinka!

Arenaria kotschyana (písečnice) množeno semenem 25.-

↑ 5-10 (15) cm, menší koberce. L čárkovité, K bílé, dosti velké, V.-VI. Slunce, sušší propustná půda. Vhodná do štěrbin i na vyvýšené kamenité plošiny. Turecko.

Arisaema candidissimum  množeno dceřinnými hlízkami 50.- (menší 35.-) VYPRODÁNO!

↑ 50cm, L velký, trojčetný, zelený. K velmi ozdobný, růžový s bílými proužky, VI-VII. Jemně voní po růžích. Polostín až stín, propustná hlinitá půda, v zimě sucho. U nás nespolehlivě mrazuvzdorná. Doporučuji sázet hluboko a krýt na zimu sdruženým krytem proti vodě a mrazu. Jistější je pěstování v nádobách, které po zatažení rostlin a vyschnutí substrátu ukládáme do chladného sklepa, kde nemrzne. Pozdě raší (zač.VI.). Pochází ze západní Číny.

Arisaema ciliatum var.liubanense  množeno dceřinnými hlízkami 35.-  VYPRODÁNO!

↑ 30-90cm, L zelený, dělený, připomíná slunečník. K hnědý s bílými proužky v první polovině léta. Polostín až stín, propustná hlinitá půda, v zimě sucho. U nás mrazuvzdorná. Velmi pozdě raší (VI.). Pochází z Číny.

Arisaema fargesii  množeno dceřinnými hlízkami 35.-

↑ do 55cm. L velký až 60x65cm, trojčetný, zelený. K krásný a nápadný, hnědý se světlými pruhy, VI.-VII. Tuto árónovitou rostlinu pěstujeme v plastových kontejnerech, které od dubna do října umísťujeme do polostínu a často zaléváme. Po zatažení kontejnery odneseme do chladného sklepa. Je mrazuvzdorná, hlízy možno sázet i do volné půdy 20 cm hluboko do normální, přes léto vlhčí, zahradní půdy, např.mezi rododendrony nebo do hajních partií. Raší velmi pozdě. Nabízené rostliny budou květuschopné za 1-2 roky.

Asphodeline taurica (asfodelka) množeno semenem z přírody 30.- VYPRODÁNO!

↑ 60-100 cm, trsy. L trávovitý, zelenošedý, K bílý, zeleně pruhovaný v hustém, až 30cm dlouhém hroznu, IV.-VI. Slunce, propustná kamenitá půda. Pochází z oblasti kolem Černého moře, kde roste na suchých kamenitých svazích hor v nadmořské výšce 500-2000m. Mladé rostliny. Novinka!

Calamagrostis x acutiflora ´Overdam´ (třtina) množeno dělením 30.-

↑ 60 cm, v květu 100 cm, kompaktní vzpřímené trsy. L ozdobný, výrazně podélně krémově panašovaný. K úzké hnědavé laty VI.-VIII. Nenáročná tráva pro slunce nebo polostín a propustnou zahradní půdu. Dobře snáší sucho.

Calylopus serruratus množeno semenem 35.-  VYPRODÁNO!

↑ 15-30 cm. L kopinatý, zelený, K čtyřčetný, zlatožlutý (připomíná pupalku), VI.-X. Slunce, sucho, písčitá půda. Hluboko koření a dobře snáší sucho a horko. Snáší mráz kolem -30 st. Pochází ze Sev.Ameriky. Novinka!

Campanula crispa (zvonek) množeno semenem 30.-

↑ 30cm, L zelené, lesklé, vejčitě srdčité v růžici. K bílý nebo modrý, asi 2,5cm v průměru. Slunce-polostín, propustná půda. Většinou dvouletý nebo monokarpický zvonek. Sběr Turecko (Tendurek). Novinka!

Campanula (Petkovia) orphanidea (zvonek) množeno semenem 30.-

↑ 5-10 cm, L šedozelený v růžici, bohatě kvete tm.fial.K na poléhavých lodyhách (V.-VI.). Plné slunce, chudá kamenitá zem, sucho. Monokarpický. Řecko.

Carex elata ´Aurea´(ostřice) množeno dělením 45.-

↑ 50-80 cm, vzpřímené neodnožující trsy. L široké do 8mm, raší šedozeleně, pak jsou žluté s tenkými zelenými, nepravidelnými podélnými pruhy. Žlutá barva je nejintenzívnější na plném slunci. Na podzim zelenají a hnědnou. Na jaře okrasná i květními klásky. Žádá trvale vlhké místo. Synonymum ´Bowles Golden´. Svítivě žlutý efekt v zahradě!

Carex flacca ´Bias´ (ostřice) množeno dělením 25.-

↑ 30cm, odnožuje, časem tvoří plošný porost. L šedomodrý s úzkým krémově žlutým pruhem. Slunce-polostín, vlhčeji. Nenáročná na půdní substrát.

Carex glaucoidea (ostřice) semenáčky ze samovýsevu 25.-

↑ 15-20 cm, trsy. L široký, leskle tmavozelený, K nevýznamný. Plně mrazuvzdorná širokolistá ostřice ze Sev.Ameriky. Polostín, propustná půda, snáší mírné sucho. Nenáročná.

Ceterach officinarum (kyvor) množeno dělením 60.- VYPRODÁNO!

↑ 10-15cm, ploché trsy, roste pomalu. L stálezelený, jednoduše zpeřený, 8-20cm dlouhý, kožovitý, tm.zelený, na rubu rezavě až stříbřitě plstnatý, za sucha se svinuje. Lehký odklon od slunce až polostín, propustná půda, +Ca. Sází se do skalních štěrbin, dobře roste v travertinu. Pěkná kapradina rozšířená z jižní Evropy přes Kavkaz až do stř.Asie.

Clematis scotti (plamének) množeno semenem z přírody 40.- VYPRODÁNO!

↑ 80cm, vystoupavá bylina. K modrofialový, tvaru lucerny, V.-VII. Slunce, sušší propustná, nepříliš chudá půda. Sběr USA, Colorado 2760 m.n.m.

Dianthus myrtinervius ssp.myrtinervius (hvozdík) množeno semenem z přírody 30.-

↑ 5-10 cm, koberce. L šedozelený, K růžový. Slunce, sušší skalní štěrbiny s propustnou půdou. Makedonie, Šar planina, skalnaté svahy.

Dianthus simulans (hvozdík) množeno semenem z přírody 40.-

↑ 5-10 cm, kompaktní polštáře 15-30 cm široké. L úzce čárkovité, pichlavé, šedozelené až olivově zelené. K velké, růžové, na krátkých lodyhách, V.-VII. Slunce, sušší propustná půda, kamenitá místa, štěrbiny. Sběr Bulharsko, Slavjanka 2100 m.n.m.

Dianthus x wherii (hvozdík) množeno řízky 35.-

↑ 3-6cm, malé polštáře. L šedozelený, na konci tupý, 1,5cm dlouhý. K něžně růžový, 2cm v ø, V. Slunce, sušší propustná půda, +Ca.

Dicentra nevadensis x peregrina (srdcovka) množeno semenem 45.- VYPRODÁNO!

↑ 15-20cm, trsy. Kříženec srdcovky s hezkými modrošedými, dělenými L. K růžový, protáhle srdcovitý. Odklon od slunce nebo polostín, propustná humózní půda s obsahem rašeliny, v době vegetace mírné vlhko, v zimě sucho.

Dictamnus albus (třemdava) množeno semenem 25.- VYPRODÁNO!

↑ 60-100cm, solitérní vzpřímený keřík. L tuhý, tm.zelený. K velký, růžový nebo bílý v bohatých hroznech, červeně žilkovaný s vyniklými tyčinkami, VI.-VII. Slunce, teplo, propustná půda +Ca, snese značné sucho. Celá rostlina silně aromaticky voní, při práci s rostlinou používejte rukavice! V zimě nadzemní části usychají.

Dictyolimon macrorrhabdos množeno semenem 40.-

↑ 5cm, v květu 25cm, velmi ozdobné růžice namodrale zelených L s mramorovou kresbou. K v klasu, nepříliš ozdobný (připomíná habitem statici). Pochází z centrální Asie (Pákistán). Slunce, suchá chudá kamenitá půda. Vhodný pro skalničkový skleník.

Disporopsis pernyi množeno dělením 35.-

↑ 40-50 cm. Rostlina připomíná stálezelený kokořík. Kvete bíle na jaře. Polostín až stín, vlhčí humózní půda, zimní kryt listím.

Doronicum aff.caucasicum ´Compact Form´ (kamzičník) množeno dělením VYPRODÁNO!

↑ 5cm, květy 10-20cm, trsy až menší polštáře. L menší, zelený. K zlatožlutý, IV-V. Rozkvétá téměř přisedle, postupně se lodyha prodlužuje. Slunce-polostín, středně vlhká, propustná zahradní půda. Jeden z nejnižších kamzičníků, skvělá selekce!

Dracocephalum oblongifolium (včelník) množeno semenem z přírody 40.-  VYPRODÁNO!

↑ 10-20cm, trsy. L šedé, zubaté, K modré. Sběr Kyrgystan, Tian-Shan 2800m. Novinka!

Dracocephalum paulsenii (včelník) množeno semenem z přírody 50.- 

↑ 5-15cm, velmi kompaktní trsy až polštáře. L peřenodílné, zelené, na spodu bíle plstnaté, K fialově modré na jaře. Slunce, propustná sušší půda. Sběr Kyrgystan, Pamir 3200m, alpinské louky. Novinka!

Edraianthus serpyllifolius (modroušek) množeno semenem VYPRODÁNO!

↑ 5-10cm, kompaktní trsy až polštářky. L lesklý, zelený v růžicích. K jednotlivý, tm.fialový, velký, V.-VI. Skalní štěrbiny bez poledního úpalu, propustná písčitokamenitá půda s obsahem humusu +Ca, v zimě sucho.

Epimedium fargesii (škornice) množeno dělením 40.-

↑ 15-20 (30) cm, trsy. L zelený, tuhý, pilovitě ostnitý, stálezelený. K fialový na jaře, během léta občas opakuje. Polostín-stín, humózní vlhčí půda, zimní kryt listím. Čína. U mne dobře roste.

Epimedium pinnatum ssp.colchicum (škornice) množeno semenem 25.-

↑ 20-30cm, časem vytvoří hustý porost, neboť odnožuje. L ozdobný, tm.zelený, na podzim až hnědavý, za mírnějších zim stálezelený. K jasně žlutý v řídkých hroznech, IV.-V. Polostín, humózní, středně vlhká půda, ale přizpůsobí se i sušší kamenité půdě. SV Turecko, Kavkaz, podrost borových a dubových lesů. Nenáročná, snese i suchý stín.

Erigeron multiradiatus (turan) množeno semenem z přírody 30.-

↑ 20-60cm, trsy. L zelený, K fialový, terč žlutý, připomíná astru (hvězdnici). Sběr Kyrgystan, Tian-Shan 3800 m.n.m, subalpínské louky a stráně, lesní okraje. Novinka!

Erigeron radicatus (turan) množeno semenem z přírody 40.-

↑ 5cm, polštáře. L šedý, čárkovitý, K bílý, 2cm v průměru. Odklon od slunce, skalní štěrbiny s východní orientací, +Ca. Sběr USA-Wyoming 2710 m.n.m. Novinka!

Eriogonum ovalifolium (Wellington Form) (eriogonum) množeno semenem z přírody 50.-  VYPRODÁNO!

↑ 5-10 cm, květy do 20cm, kompaktní polštáře. L šedý, K kulovitý, pestrý, obsahuje žlutou, červenou, růžovou a smetanovou barvu. Nejlepší a nejpestřejší forma! Slunce, propustná sušší půda. Sběr USA-Utah 1740 m.n.m. Novinka!

Geranium sanguineum (kakost krvavý) množeno dělením 25.-

↑ 5-15 cm, poléhavé porosty. L dlanitý, tm.zelený, K karmínově červený, 3-4cm v průměru, V.-VII. Slunce, chudá, suchá, propustná půda, +Ca. Nenáročný, odolný kakost roztroušeně rostoucí i na moravských stepích.

Geranium subcaulescens (kakost) množeno semenem 40.-

↑ 5-10 cm, malé polštáře. L okrouhlý, zelený až sivý. K sytě karmínový, velký, V.-VIII. Slunce, chudá, sušší písčito-kamenitá půda s obsahem vápna. Balkán, východní Středozemí. Sběr Makedonie, Mavrovo, 1900 m.n.m, alpínské louky. Stále žádaná skalnička s atraktivními květy!

Glaucium fimbrilligerum množeno semenem z přírody 35.-

↑ 30-60cm, vzpřímené trsy. L ozdobný, laločnatý, zubatý, modrošedý. K sytě žlutý. Slunce, sucho, propustná půda. V přírodě roste na suchých svazích a pouštích! Krátkověká rostlina z příbuzenstva máku. Sběr Kyrgyzstán. Novinka!

Globularia bisnagarica (koulenka) množeno semenem z výměny 30.-

↑ 5 cm, v květu až 30 cm, trsy. L tm.zelený, K světle fialově modrý. Slunce, sušší propustná půda. Roste na kamenitých místech v Přímořských Alpách. Někdy uváděna jako Globularia vulgaris.

Globularia nudicaulis (koulenka) množeno semenem z výměny 30.-

↑ 5 cm, v květu 20-30 cm, trsy. L dlouze řapíkatý, tm.zelený, K hlávky do 3 cm široké, světle fialově modré, V. Slunce nebo lehký odklon, propustná, sušší hlinito-kamenitá půda. Roste ve střední a jižní Evropě na travnatých kamenitých místech. Zimní kryt za silnějších holomrazů.

Hellborus lividus ´Variegatus´ (čemeřice) množeno semenem ze samovýsevu 50.-

↑ 30cm, L tm.zelený, krémově bíle stříkaný, kožovitý. K sv.zelený. Polostín, ochrana před zimním sluncem, propustná zahradní půda. U nás spolehlivě zimovzdorná. Pestrolistá rarita, novinka!

Heuchera ´Apple Crisp´ (dlužicha) množeno řízky 40.- VYPRODÁNO!

↑ 15-20 cm, trsy. L svěže zelený se stříbrnou kresbou a zkadeřeným okrajem. K bílý, VI.-VII. Polostín, propustná hlinitopísčitá půda.

Heuchera rubescens var.versicolor (dlužicha) množeno semenem z přírody 40.-

↑ 30 cm, trsy. K světle růžový, V.-VI. Polostín, propustná hlinitopísčitá půda. Zóna 4. Sběr USA-Colorado 3690 m.n.m. Novinka!

Hosta ´Alakazaam´ (bohyška, funkie) množeno dělením 80.-

↑ 20-25cm (malá), L úzký, zvlněný, zelený s krémově žlutým okrajem, K levandulový. Polostín, vlhčí propustná hlinitá půda. Novinka!

Hosta ´Baby Blue Eyes´ (bohyška, funkie) množeno dělením 60.-

↑ 20-25cm (malá), ploché trsy. L modrý, srdčitý, K sv.levandulový. Polostín, vlhčí propustná hlinitá půda. Novinka!

Hosta ´Curly Fries´ (bohyška, funkie) množeno dělením 130.-

↑ 25-30 cm, trsy. L velmi úzký, tuhý, silně zvlněný, žlutozelený, později vybledající až do krémové. K sv.levandulový na dlouhých stvolech. Polostín, Polostín, propustná vlhčí zahradní půda. Pěkná ve vyšších nádobách. Raritní bohyška teprve nedávno zavedená do kultury.

Hosta ´Feather Boa´ (bohyška, funkie) množeno dělením 50.-

↑ 15cm, K až 50cm (malá-mini), trsy. L žlutý, později zelenožlutý, kopinatý, na okraji mírně zvlněný. K výrazně fialový s tmavými pruhy v létě. Polostín-stín, propustná humózní půda. vlhčeji. Malá hosta vhodná do přistíněných skalek a na obruby.

Hosta ´Hush Puppie´ (bohyška, funkie) množeno dělením 60.-

↑ 15-20cm (malá), L malý, srdčitý, šedozelený s krémově žlutým lemem, K levandulový. Polostín, vlhčí propustná hlinitá půda. Pěkný, rychle rostoucí hybrid s krví Hosta venusta.

Hosta ´Cheatin Heart´ (bohyška, funkie) množeno dělením 60.-

↑ 20cm (malá), malé kompaktní trsy. L oválný, zlatožlutý, později během léta žlutozelený, mírně zvlněný. K levandulový v polovině léta. Polostín, normální zahradní půda.

Hosta ´Island Charm´ (bohyška, funkie) množeno dělením 70.-

↑ 15-25cm (malá), L srdčitý, krémově žlutý až bílý, nepravidelné zelené okraje, řapíky a stvoly růžové. K levandulový. Polostín, normální zahradní půda. Novinka!

Hosta ´Kitty Cat´ (bohyška, funkie) množeno dělením 40.-

↑ 3-10 cm, malé trsy. Trpasličí (mini) bohyška s malými zelenými L. K fialový s bělavým hrdlem. Polostín až stín, propustná humózní zem, vlhčeji. Miniaturka vhodná do nádob. Jedná se o zelenou mutaci kultivaru ´Cat´s Eye´.

Hosta ´Lime Fizz´ (bohyška, funkie) množeno dělením 60.-

↑ 15-25cm (malá), L tm.zelený, tenký bílý zvlněný okraj. K levandulový. Slunce-polostín, normální zahradní půda. Novinka!

Hosta ´Little Red Rooster´ (bohyška, funkie) množeno dělením 50.-

↑ 15-25cm. Malá bohyška s úzkými zelenými L, které mají unikátně tmavě purpurově vybarvené řapíky. K světle šeříkový, lodyhy načervenalé. Polostín až stín, propustná humózní zem, vlhčeji.

Hosta ´Little Wonder´ (bohyška, funkie) množeno dělením 70.-

↑ 10-20cm (malá). L malé, tm.zeleném okraj žlutý, později krémový. K fialový. Polostín, propustná humózní zem, vlhčeji. Dobře rostoucí „malý zázrak“.

Hosta ´Popo´ (bohyška, funkie) množeno dělením VYPRODÁNO!

↑ 5-10cm (mini), L malý, srdčitý, šedozelený, mírně zvlněný okraj. K levandulový. Slunce-polostín, normální zahradní půda. Jedna z nejlepších miniaturních bohyšek.

Hosta ´Seikai´ (bohyška, funkie) množeno dělením VYPRODÁNO!

↑ 5-10cm (malá-mini), K až 20cm, malé trsy. L namodrale zelený, malý. K fialový v 1.polovině léta na nízkých stvolech. Polostín až stín, propustná humózní půda. vlhčeji. Vhodná do nádob a stinných skalek. Vzácná!

Hosta ´Shiny Penny´ (bohyška, funkie) množeno dělením 70.-

↑ 15-20cm (malá), L srdčitý, leskle zlatý, později světle zelený. K fialový. Polostín, propustná humózní půda. vlhčeji.

Hosta sieboldii ´Kabitan´ (bohyška, funkie) množeno dělením 50.-

↑ 15cm (K 35cm), malé trsy. L zvláštně žlutý se zelenými okraji, podlouhlý (16x4cm). K fialový v létě. Polostín až stín, normální zahradní půda. Malá funkie atraktivního vzhledu.

Hosta ´Tears of Joy´ (bohyška, funkie) množeno dělením 80.-  VYPRODÁNO!

↑ 3-6cm (K 15 cm), velmi malé kompaktní trsy. L zelený, úzký, zvlněný, zkroucený. K levandulový, často chybí okv.plátky. Polostín až stín, normální vlhčí zahradní půda. Sport ´Tiny Tears´ pro malé stinné skalky a nádoby. Velmi zvláštní trpasličí bohyška!

Hosta venusta typ ´Moegi-Fukurin-Akikaze´ (bohyška, funkie) množeno dělením 80.-

↑ 5-20cm (malá-mini), kompaktní trsy. L tm.zelený, kopinatý, K sytě fialový s purpurovou trubkou v létě. Polostín, propustná humózní půda. vlhčeji. Malá skalková bohyška s krásně zbarveným květem na nízkém stvolu. Novinka!

Hosta ´Yakushima Mizu´ (bohyška, funkie) množeno dělením 40.-

↑ 15cm (K 25cm), malé trsy. L tm.zelený, lesklý, 7,5x2,5 cm. K levandulový v pozdnějším létě. Polostín až stín, normální zahradní půda. Malá funkie vhodná do skalek a nádob.

Hosta ´Yellow Polka Dot Bikini´ (bohyška, funkie) množeno dělením 8x 130.-

↑ 35-45cm (střední), L zelený s bílou linkou mezi centrem a širokými, jasně žlutými okraji, které se později mění ve žlutozelené. K bledě levandulový. Slunce-polostín, vlhčí propustná hlinitá půda. Sport kultivaru ´Striptease´. Novinka!

Cheiranthus roseus (fiala) množeno semenem VYPRODÁNO!

↑ 5cm, L tm.zelený, jazykovitý v růžici, K téměř přisedlý, růžový, vonný, IV.-V. Slunce, sušší propustná půda. Krátkověká skalnička.

Iberis sempervirens 'Golden Candy' (štěničník, iberka) množeno řízky 40.- VYPRODÁNO!

↑ 15-20 cm, kompaktní keřík. L podlouhlý, žlutý, přes léto světle zelený, K bílý, IV.-V. Slunce, propustná zahradní půda. Rarita se žlutým listem!

Kaufmannia brachyanthera množeno semenem z přírody 45.-

↑ 15-20cm, trsy. L dlouze řapíkatý, okrouhle ledvinitý, zdvojeně zubatý, zelený. K v okolíku, úzký, sv.žlutý. Polostín až stín, vlhčí humózní půda. Pochází ze střední Asie, kde roste v lesích a stinných skalách. Synonymum Cortusa semenovii. Novinka!

Koeleria cenisia (smělek) množeno dělením 25.-

↑ 10 cm, tvoří kompaktní šedozelené drny, z nichž vyrůstají nápadná válcovitá květenství na 30-40 cm stéblech. Slunce-polostín, normální propustná půda. V přírodě roste na vysokohorských loukách v Alpách (hlavně Savojské a Přímořské Alpy, Švýcarsko). Pěkná horská travička, která není plevelivá!

Lathyrus latifolius ´Albus´(hrachor) množeno semenem 25.-

↑ až 2 m. L zelený, zpeřený, zakončený úponky. Popínavá rostlina s bílými květy od konce V. do VIII.. Slunce-polostín, propustná, středně vlhká zahradní půda.

Moltkia petraea (modřinka skalní) množeno semenem z přírody 40.-  VYPRODÁNO!

↑ 20-30cm, polokeřík. L úzký, tmavozelený, šedě plstnatý. K jasně modrý, zpočátku i narůžovělý, drobný v hroznech, V.-VII. Slunce, sucho.

Oenothera caespitosa var.marginata (pupalka) množeno semenem z přírody 40.-  VYPRODÁNO!

↑ 10cm, šířka do 20 cm. L šedozelené, zubaté v růžici. K velké bílé, později růžoví. Slunce, kamenitá místa s propustnou půdou. Sběr USA-Utah, 1350 m.n.m. Novinka!

Onosma rigidum (ruměnice) množeno semenem z přírody 30.-  VYPRODÁNO!

↑ do 25cm, vzpřímený trs. L podlouhlý, tm.zelený. K trubkovitý, žlutý v létě. Slunce, sušší propustná půda. Novinka!

Orostachys iwarenge množeno dělením VYPRODÁNO!

↑ 2-5cm, za květu 10-15 (25) cm. L tučný v růžicích, plochý, šedý s růžovým nádechem. K v hustém klasu připomíná svícen, krémově bílý, při dokvétání s purpurovým nádechem, kvete velmi pozdě: X.-XI. Slunce-lehký polostín, sušší hlinitopísčitá půda. Dobře zimovzdorná, nevšedně až exoticky vypadající sukulent.

Panicum (Dichanthelium) clandestinum (proso) množeno dělením 25.-

↑ 50-120 cm, trsy. Okrasná tráva se širokými, kopinatými L, které jsou zelené, na podzim se barví do zlatova. Vzdušné květenství od V. do IX. Slunce-polostín, vlhčí propustná půda, -Ca. Snáší ale i sušší a chudší půdy, na kterých je nižší. Pochází z východu Sev.Ameriky, u nás je spolehlivě zimovzdorná.

Papaver degenii (mák) množeno semenem VYPRODÁNO!

↑ 5-10 cm, malé trsy. L jemný, namodrale zelený, K zlatožlutý až oranžový, V.-VI. Slunce nebo lehký odklon, propustná kamenitá půda +Ca. V přírodě roste na vápencích Pirinu. Novinka!

Paronychia dichotoma (stříbřenka) množeno semenem 40.-

↑ 5-15cm, ploché ježaté trsy do 25 cm šířky. L šedozelený, velmi úzký, na podzim se probarvuje do oranžova. K žlutý v bohatých květenstvích na koncích výhonků se objevuje v létě. Slunce, chudá propustná půda, snese i extrémní sucho. Pochází ze Skalistých hor. Tato nenáročná, plně zimovzdorná rostlina je zatím vzácnou raritou! Novinka!

Pellaea atropurpurea množeno sporami 60.-  VYPRODÁNO!

↑ 15-30cm, trsy. L stálezelený, modrozelený, řapík hnědofialový. Polostín, sušší až středně vlhká, dobře propustná půda. Velmi hezká kapradina ze Sev.Ameriky, vhodná do travertinu nebo skal. spár vápencových skalek. Zimovzdorná do -30 ºC. ↑ 30 (50cm), trsy. Vzácná kapradina se stálezelenými, 1x zpeřenými, oválně kopinatými L, které mají zvláštní tmavě zelenou, až namodralou barvu a tmavé řapíky. Pochází ze Sev.Ameriky, kde roste ve štěrbinách vápencových skal. U nás zimovzdorná, toleruje i kratší přísušek.

Penstemon crandalli var.atratus (dračík) množeno semenem z přírody VYPRODÁNO!

↑ 5cm, plazivý do 15 cm. L vyrůstají z dřevnaté báze. K mají modré a fialové odstíny. Slunce, propustná půda. Mrazuvzdorný do -30 ˚C. Sběr USA-Utah, 2590 m.n.m, západní svahy La Sal Mts. Novinka!

Penstemon eriantherus var.redactus (dračík) množeno semenem z přírody 40.-  VYPRODÁNO!

↑ 10-20cm, trsy. L až 13cm dlouhé, šedozelené. K velké, světle fialově modré. Slunce, sušší propustná štěrkovitá půda. Sběr USA-, Idaho, 1950 m.n.m. Novinka!

Petrocoptis pyrenaica ´Alba´ množeno semenem 35.-

↑ 5-15cm, L šedomodrozelený, K bílý podobný silence, V.-VII. Slunce, propustná chudší a sušší kamenitá půda. Novinka!

Phlox amplifolia ´Christine´ (flox) množeno dělením 30.-

↑ kolem 100 cm, vzpřímené trsy. K růžový v latách, vonný, kvete v létě. Polostín, propustná, středně vlhká zahradní půda. Trvalka, která netrpí padlím a udržuje si pěkné olistění i přes léto.

Phlox ´Němečkův Světlý´ (plamenka)  množeno řízky 35.-  VYPRODÁNO!

↑ 5-10cm, menší polštáře. L zelený, jehličkovitý. K světle červenorůžový, IV.-V. Slunce-lehký polostín, propustná půda. Vegetativně množený semenáč (pravděpodobně z cv.´Cracker Jack´) ze zahrady K.Němečka z Mor.Krumlova.

Phlox subulata ´Leuchstern´ (plamenka) množeno řízky 30.-

↑ 10-15cm, větší polštáře. K růžový, IV.-V. Slunce-lehký polostín, propustná půda.

Physaria rollinsii množeno semenem z přírody VYPRODÁNO!

↑ 2-5cm. L stříbřitě šedý v růžici. K žlutý, V.-VI. Rostlina z čeledi Brassicaceae, jedna z nejmenších v rodu. Slunce, sucho, propustná kamenitá půda. Vhodná pro miniskalky. Sběr USA-Colorado 2600 m.n.m. Mrazuvzdornost do -30 ˚C. Novinka!

Potentilla alchemilloides (mochna) množeno semenem 35.-  VYPRODÁNO!

↑ 10-15 cm, trsy s vystoupavými lodyhami. L zelený, dlanitě zpeřený, naspodu stříbřitý, velmi podobný listům kontryhelu (Alchemilla). K bílý, V.-VI. Slunce nebo lehký odklon, propustná chudší a sušší půda, +Ca. Skalní štěrbiny a sutě v JZ Evropě (1000-4000 m n m).

Potentilla hyparctica ´Nana´ (mochna) množeno semenem 30.-

↑ 5-10cm, kompaktní trsy. L dlanitý, trojčetný zelený se stříbřitým nádechem (ochmýřený). K žlutý koncem jara. Polostín nebo alespoň odklon od poledního slunce, středně vlhko, v zimě sucho. Velmi pěkná mochna z Arktidy.

Primula angustifolia (prvosenka) množeno semenem z přírody 40.-

↑ 2-5 cm, miniaturní trsy. L silný, čárkovitě kopinatý, malý, zelený. K téměř přisedlý, jasně růžově fialový se žlutým hrdlem. Polostín, chladné místo s vlhkou humózní půdou. V zimě sušeji. V těchto podmínkách není u nás příliš choulostivá. Endemit USA (Colorado, okrajově i N.Mexiko a Idaho), kde roste na vlhkých kamenitých travnatých svazích na slunci, také v alpínské tundře či těsně pod hranicí lesa. Sběr Colorado, 4115 m.

Primula frondosa (prvosenka) množeno semenem 30.-   VYPRODÁNO!

↑ 5-10cm, trsy. L svěže zelený, na rubu bíle moučnatý. K růžově fialový ve volných okolících, IV.-V. Polostín, těžší humózní, mírně vlhká půda. Na vlhčích místech snese více slunce. Balkán.

Primula ´Johanna´ (prvosenka) množeno dělením VYPRODÁNO!

↑ 5-10 (15) cm, malé, kompaktní trsy. L zelený, při rašení s bronzovým nádechem. K sladce růžový se žlutobílým očkem, IV.-V. Polostín, vlhčí hlinitá půda, chladné místo. Vzácný hybrid Primula clarkei x P.warshenewskiana od Henrika Zetterlunda. Novinka!

Primula marginata (prvosenka lemovaná) množeno řízky nebo dělením

Všechny kultivary kvetou III.- IV. Stanoviště na slunci nebo v lehkém odklonu, humózní kamenitá půda +Ca, vlhčeji. Sázejí se do skalních štěrbin orientovaných na V-SV, dobře rostou v travertinu.

´Adrian Evans´ 40.-   VYPRODÁNO!

↑ 10cm, malé trsy. L menší v růžicích, stříbřitě šedý, pomoučený, okraj nepravidelně zubatý. K purpurově fialový, výrazná barva!

´Casterino´ VYPRODÁNO!

↑ 10cm, malé trsy. L podlouhlý, zelený v růžicích, okraj zubatý. K bílý, dlouhý. Krásný a žádaný kultivar od Harry Janse.

´Earl Bolton´ 40.-

↑ 5-10cm, malé trsy. L v růžicích, šedý až šedozelený, zubatý. K světle fialově růžový, pozdnější (IV.).

´Mauve Mist´ 40.-

↑ 10-15cm, trsy. L silné, jemně zubaté, pomoučené v růžicích. K fialové s bílým okem v bohatých květenstvích, jemně voní.

´Typ2´ 40.-

↑ 5-10cm, malé trsy. L zelený, zubatý. K levandulově modrý. Dobře roste.

Primula spectabilis (prvosenka) množeno semenem z přírody 30.-

↑ 5-15cm, trsy. L v růžici, namodrale zelený. K růžový na jaře. Spáry na odklonu od slunce nebo v polostínu, propustná kamenitá humózní půda, v době vegetace vlhká, v zimě sucho. Endemit jižních vápencových Alp v Itálii, sběr na Tremalzu.

Primula vulgaris (prvosenka) semenáče ze samovýsevu 20.-

↑ 5-10 cm, trsy. L v přízemní růžici, obvejčitý, se svraskalým povrchem, zelený. K až 3 cm v průměru na kratších stopkách, světle žlutý, v ústí oranžový, III.-IV. Polostín, vlhčí propustná půda. Snáší dobře i sucho.

Primula x pubescens ´Berninae´ (prvosenka) množeno řízky 40.-

↑ 5-10 cm, trsy. L zelený, K červený s očkem (?) V. Slunce-polostín, propustná půda +Ca.

Primula x pubescens ´Beverly White´ (prvosenka) množeno řízky 40.-

↑ 5-10 cm, trsy. L zelený, K světle žlutý, později blednoucí téměř do bílé, V. Bohatě kvete. Slunce-polostín, propustná půda +Ca.

Primula x pubescens ´Crimson Velvet´ (prvosenka) množeno řízky 40.-

↑ 5-10 cm, trsy. L zelený, lehce zoubkovaný v růžicích, K tmavě fialově červený s bílým okem, V. Slunce-polostín, propustná půda +Ca.

Primula x pubescens ´Freedom´ (prvosenka) množeno řízky 40.-

↑ 5-10 cm, trsy. L zelený, lehce zoubkovaný v růžicích, K fialový, V. Slunce-polostín, propustná půda +Ca.

Primula x pubescens ´Star Flower´ (prvosenka) množeno řízky 40.-  VYPRODÁNO!

↑ 10-15cm, trsy. L zelený. K se zašpičatělými okv.plátky, sytě fialový, na okraji někdy světlejší lem, velké žlutavě bílé oko. V. Slunce-polostín, propustná půda +Ca.

Primula x thomasiana (prvosenka) množeno řízky 40.-

↑ 5 cm, L zelený, lehce zoubkovaný v růžicích, K sytě růžový, V. Slunce-polostín, propustná půda +Ca. Hybrid P.hirsuta x P.integrifolia.

Pulsatilla dahurica (koniklec) množeno semenem 30.-

↑ 25-40cm, trsy. L zelený, bohatě dělený, K modrofialový, středně velký. Slunce nebo lehký odkon, propustná půda. V přírodě roste na travnatých svazích na východě Sibiře a v Koreji. Mladé rostliny. Novinka!

Ptilotrichum purpureum (tařičník) množeno semenem z přírody VYPRODÁNO!

↑ 2-5cm, kompaktní polštáře. L šedý, stříbřitě ochmýřený, K světle až tmavě růžový. Slunce, sušší propustná půda. Sběr Španělsko, Sierra Nevada, 2800 m.n.m. Atraktivní novinka!

Rhodohypoxis baurii (růžový) množeno dceřinými hlízkami 30.-

↑ 5-10cm, trsy. L trávovitý, šedozelený, na zimu zatahuje. K růžový, V.-VII.(IX.). Slunce-polostín, propustná, v době vegetace vlhčí půda s obsahem rašeliny (-Ca). Nejlépe pěstovat v ploché míse a přezimovat v chladné místnosti nebo ve sklepě s teplotou kolem +5ºC. Dobře roste a kvete.

Rhodohypoxis baurii (červený) množeno dceřinými hlízkami 40.-

↑ 5-10cm, trsy. L trávovitý, šedozelený, na zimu zatahuje. K červený, V.-VII.(IX.). Slunce-polostín, propustná, v době vegetace vlhčí půda s obsahem rašeliny (-Ca). Nejlépe pěstovat v ploché míse a přezimovat v chladné místnosti nebo ve sklepě s teplotou kolem +5ºC. Atraktivní kultivar.

Saxifraga kolenatiana (lomikámen) množeno semenem z přírody 30.-

↑ 5-10cm, květy 15-30 cm, polštáře až trsy. L kožovitý v zelených růžicích, na okrajích s vápencovou inkrustaci, na koncích špičatý. K v květenstvích na červenohnědých stoncích, růžově červený, V.-VI. Lehký odklon od slunce, propustná kamenitá půda. Kavkaz. Novinka, mladé rostliny!

Saxifraga ´Henri Rousseau´ (lomikámen Kabschia) množeno řízky 40.-

↑ do 5cm, polštářky zelených L v růžicích. K velké světle žlutý, III.-IV. Odklon od slunce nebo polostín, propustná půda, středně vlhko.

Saxifraga ´Riveslea´ (lomikámen Kabschia) množeno řízky 40.-

↑ 5cm, kompaktní, pomalu rostoucí polštářky šedozelených L v pěkných růžicích. K menší, růžově fialové, III.-IV. Odklon od slunce nebo polostín, propustná půda, vlhčeji.

Scabiosa crenata ssp.dalaportae (hlaváč) množeno řízky 35.-  VYPRODÁNO!

↑ 5-10cm, v květu až 15cm, větší trsy. L v růžici zubatý, chlupatý, šedozelený, K na kratších stopkách růžový, V-VII. Slunce, sušší propustná kamenitá půda, +Ca. Pochází z Itálie a Řecka.

Scleranthus uniflorus množeno semenem 30.-  VYPRODÁNO!

↑ do 5cm, bochánky až polštáře. L velmi drobný, žlutozelený, K nenápadný. Slunce, humózní kamenitá půda. Pochází z jižního ostrova Nového Zélandu, v našich podmínkách potřebuje zimní kryt, v tuhých zimách vymrzá.

Sedum sarmentosum (rozchodník) množeno dělením 20.-

↑ 5-10 cm, koberce. L obkopinatý, špičatý, sv.zelený. K žlutý ve větveném vrcholíku. V.-VII. Polostín až stín, propustná kamenito-humózní půda.

Sedum valens (rozchodník) množeno semenem z přírody VYPRODÁNO!

↑ 2 cm, v květu 5-10 cm. L tm.zelený až šedozelený v pevné kompaktní růžici. K zářivě žlutý. Slunce, sucho, propustná kamenitá půda. Vhodný do miniskalek nebo skalničkového skleníku. Sběr USA, Idaho, 610 m n m, čedičové skály. Vzácný!

Sempervivum arachnoideum ´Baby Boo´ (netřesk) množeno dělením 20.-  VYPRODÁNO!

↑ 3 (v květu 10-15) cm, skupiny zelených, mírně pavučinatých růžic až polštáře. K bílý. Slunce, propustná půda. Raritka mezi netřesky s bílými květy!

Sempervivum pitonii (netřesk) množeno dělením 20.-

↑ 3cm, květ 12-20cm. L v měkké růžici o ø až 5cm, chlupatý, šedozelený s tmavě purpurovou špičkou. K světle žlutý. Slunce, sucho, hlavně v zimě, propustná půda. Roste ve východních Alpách na hadci. Pozor na zimní mokro!

Sempervivum ´Kiara´ (netřesk) množeno dělením 20.-  VYPRODÁNO!

↑ do 5cm (v květu 10-15) cm, L ve větší růžici, fialově šedý, na jaře tmavě vínově červený, konce listů kontrastně zelené. K růžový v létě. Slunce, propustná půda. Novinka!

Sempervivum ´Red Devil´ (netřesk) množeno dělením 20.-

↑ 3cm (v květu 10-15) cm, L v růžici, na okrajích jemně chlupatý, tmavě bordově červený. K růžový v létě. Slunce, propustná půda. Novinka!

Thymus granatensis (mateřídouška) množeno semenem z přírody 35.-  VYPRODÁNO!

↑ 3-8cm, koberce. L čárkovitý, K růžový. Slunce, sušší propustná půda. Sběr Španělsko, Sierra Nevada, skalnaté svahy, 2500 m.n.m. Novinka!

Thymus x citriodorus ´Silver Queen´ (mateřídouška) množeno řízky 35.-

↑ 10-15cm, kompaktní keřík do 30 cm šířky. L drobný, oválný, tmavě zelený s bílým okrajem, K drobný, růžovofialový, V.-VI. Slunce, sušší propustná hlinitopísčitá půda. Novinka!

Townsendia leptotes ´Jeanie´ množeno semenem 35.-

↑ 3cm, malé trsíky. L úzký, šedozelený, K levandulový se žl.středem, IV.-V. Slunce, sušší propustná půda. Kompaktní selekce. Novinka! 

Uvularia grandiflora (uvulárie) množeno dělením 60.-

↑ 20-50 cm, trsy. L sv.zelený, v létě zatahuje, raší až v IV.. Bohatě kvete žlutými, zvonovitými, až 5cm dlouhými K v IV-V. Polostín, mírně humózní půda. Toleruje vápnité i kamenitější půdy a přechodný přísušek. Hajní rostlina ze Sev.Ameriky.

Valeriana phu ´Aurea´ (kozlík) množeno dělením 25.-  VYPRODÁNO!

↑ do 40cm, trsy. Kozlík okrasný na jaře zlatým listem. List později zezelená a rostlina již není v létě nápadná. K nevýrazný, bílý. Slunce-polostín, normální zahradní půda.

Veronica armena (rozrazil) množeno semenem 30.-

↑ 5-10 cm, koberce, L zelený, jehličkovitý, K sytě modrý v IV.-V. Slunce, propustná půda, sucho.

Veronica densiflora (rozrazil) množeno semenem z přírody 40.-  VYPRODÁNO!

↑ 5-15cm, L zelený, K tmavě modrý v malých kulovitých květenstvích na vystoupavých lodyhách. Lehký odklon od slunce, propustná, středně vlhká půda. V přírodě roste na kamenitých svazích do 3400 m.n.m. Kazachstánu, Mongolsku, Rusku a čínském Xinjiangu. Novinka!

Veronica prostrata ´Nana´ (rozrazil) množeno dělením 45.-  VYPRODÁNO!

↑ 2-5cm, velmi stěsnaný růst. K blankytně modrý IV.-VI. Slunce-polostín, propustná půda. Novinka!

Vinca herbacea (brčál bylinný) množeno dělením 25.-

↑ 5-10 cm. L kopinatý až eliptický, zelený na dlouhých šlahounech, na zimu zatahuje. K sytě fialovomodrý, až 3 cm v ø, na jaře. Slunce, propustná sušší půda, +Ca. Roste na Balkánu až po jižní Slovensko a v Malé Asii. Stepní druh. Vzácný!

Viola ´Beniduru´ (violka) množeno semenem VYPRODÁNO!

↑ 10-25 cm, trs, L zelený, bohatě dělený, K atraktivní, žilkovaný, karmínově červený, na okrajích a uvnitř květu světlejší, až bělavý, IV. Polostín až stín, propustná, živnější, vlhčí půda. Novinka!

Viola variegata (violka) semenáčky ze samovýsevu 30.-  VYPRODÁNO!

↑ 2-5 cm, velmi malé trsy. L vejčitě eliptický, tm.zelený s bohatou stříbrnou kresbou, na rubu nachový. K drobný, růžově fialový na jaře. Slunce-polostín, propustná humózní půda, středně vlhko.

 

pereny.rajce.idnes.cz/nabidka_rostlin_leto-podzim_2017/#

 

Dodatek:

Nymphaea ´Pygmaea Helvola´ (leknín) množeno dělením 90.-

Miniaturní leknín pro hloubku vody 15-30cm, tedy pro mělká jezírka a větší nádoby. Na hladině má menší listy a během léta světle žluté květy o průměru až 5cm. Vyžaduje plné slunce. Pěstuji ho v plastovém koši naplněném živnou půdou. Na zimu rostlinu přemístím do kbelíku s vodou a uchovávám v chladném tmavém sklepě, který nepromrzá. Zpět na venkovní stanoviště přenáším v dubnu. Rostliny jsou zasazeny v kontejneru.

 

Nabídka semen léto-podzim 2017

Osivo pochází výhradně z mojí zahrady a bylo sbíráno letos v období V.-VIII. Objednávky přijímám nejpozději do 31.10.2017

 

Allium karataviense ´Kurama´  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

15cm česnek, velké kulovité květenství výrazné růžovočervené barvy. Semenáče nutno selektovat, mohou vykazovat barevné odchylky do růžové nebo červené. Slunce, sucho.

Allium oreophyllum ´Sulev´s Dwarf´  30 Kč/1 porce (min 5 semen)

5cm česnek tm.červené barvy. Semenáče nutno selektovat, mohou se lišit výškou i intenzitou vybarvení květů! Slunce, sucho. Rarita!

Androsace carnea ´Compact Form´ 30 Kč/1 porce (min 10 semen)

3cm pochybek růžové barvy, velmi kompaktní. Semenáče si zachovávají vlastnosti matečné rostliny, výjimečně se objevují bíle kvetoucí rostliny. Slunce-polostín, sucho.

Anemone multifida ´Compacta´ 20 Kč/1 porce (min 20 semen)

15-20cm sasanka, krémové květy, kompaktní selekce. Semenáče si zachovávají vlastnosti původní rostliny. Polostín, sucho.

Aquilegia cf saximontana  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

10-15cm orlíček, sytě modré květy. Slunce, sucho.

Arabis parishii  30 Kč/1 porce (min 10 semen)   VYPRODÁNO!

5cm huseník, stříbrný bochánek, růžovo fialové květy. Slunce, sucho. Vzácný!

Arenaria purpurascens  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

5cm písečnice, růžové květy. Slunce, sucho.

Besseya calthifolia 30 Kč/1 porce (min 10 semen)

25cm, hajní rostlina okrasná zelenými listy s kontrastními žilkami, drobné bílé květy. Vzácná!

Cirsium diacanthum  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

25 cm/květ 100cm, dvouletý pcháč okrasný stříbřitými velmi pichlavými listy, K růžový. Slunce, sucho.

Carex caucasica  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

75cm ostřice, vzpřímené trsy. Slunce-polostín, trochu vlhčeji.

Colchicum luteum  30 Kč/1 porce (3 semena) – velmi omezené množství   VYPRODÁNO!

10cm jarní ocún, zlatožluté květy. Slunce, sucho. Velmi vzácný!

Daphne kosanini  30 Kč/1 porce (min 10 semen)

20cm lýkovec, kompaktní keřík s růžovými květy, které se moc neotvírají. Slunce, sucho.

Delphinium alpestre  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

50cm ostrožka s krásně modrými květy v létě. Slunce, sucho.

Dianthus haematocalyx var. ventricosus   30 Kč/1 porce (min 10 semen)

5cm hvozdík,  málo známá varieta, růžové květy. Slunce, sucho.

Ephedra monosperma  30 Kč/1 porce (min 10 semen)

10cm chvojník okrasný namodrale zelenými drátovými výhonky a červenými dužnatými plody. Slunce, sucho.

Frasera fastigiata  30 Kč/1 porce (min 20 semen)

70cm, hořcovitá rostlina do vlhka s krémovými květy. Vzácná!

Genista horrida (Echinospartum horridum)  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

40cm pichlavý polokulovitý keřík, po mnoha letech i přes 1m v průměru. Květy žluté. Slunce, sucho.

Gentiana clusii ´Violacea´  40 Kč/1 porce (min 15 semen)

5-10cm hořec, fialové květy. Semenáče nutno selektovat, mohou být modré, modrofialové nebo fialové. Slunce-polostín, vlhčeji.

Gerbera nivea  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

10-15cm, menší bílorůžové květy, pěkný list. Slunce-polostín, sucho.

Geum heldreichii  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

40cm kuklík s oranžovými květy. Slunce-polostín, vlhčeji.

Heuchera abramsii  30 Kč/1 porce (min 20 semen)

10cm dlužicha s růžovými květy a kompaktním růstem. Slunce-polostín, sucho. Vzácná!

Heuchera abramsii ´Canyon Duet´  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

15cm dlužicha s růžovými květy. Slunce-polostín, sucho.

Hypericum olympicum ´Nanum´  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

15cm, nízká selekce třezalky s kompaktním vzrůstem, žluté květy. Slunce, sucho.

Jeffersonia diphylla ´Alba´  20 Kč/1 porce (min 5 semen) – omezené množství  VYPRODÁNO!

30cm, hajní rostlina okrasná dělenými listy a bílými květy. Polostín, vlhčeji.

Juno graeberiana  20 Kč/1 porce (min 20 semen)

30cm kosatec se sv.fialovými květy. Slunce, sucho.

Oxytropis rishiriensis  30 Kč/1 porce (min 15 semen)

10cm vlnice s fiaalovými květy. Slunce, sucho.

Penstemon eriantherus var. redactus  20 Kč/1 porce (min 10 semen)

15cm dračík s velkými sv.fialovými květy. Slunce, sucho.

Primula auricula ssp.bauhinii  20 Kč/1 porce (min 10 semen)

10-15cm prvosenka se zlatožlutými květy. Slunce-polostín, středně vlhko.

Primula pedemontana ´Alba´ x Primula hirsuta ´Alba´  30 Kč/1 porce (min 10 semen)

5cm prvosenka s bílými květy, vzácná! Polostín, trochu vlhčeji.

Ramonda serbica  20 Kč/1 porce (min 50 semen – jsou velmi drobná)

5cm, ozdobné růžice a fialové květy. Polostín, vlhčeji.

Silene macrantha  20 Kč/1 porce (min 10 semen)

5-10cm silenka, něžně růžové květy. Slunce-polostín, sucho.

Thlaspi rotundifolium  30 Kč/1 porce (min 20 semen)

5cm penízek, kompaktní bochánky s fialovými květy. Slunce, sucho.

Tulipa hissarica  30 Kč/1 porce (min 20 semen)

10 cm tulipán, žluté květy, vzácný! Slunce, sucho.

 

pereny.rajce.idnes.cz/nabidka_semen_2017/

 

m